StartAktualnościWITAMINY I SOLE MINERALNE, A ZDROWE ODŻYWIANIE

WITAMINY I SOLE MINERALNE, A ZDROWE ODŻYWIANIE

Dnia 26.02.2013 r. odbyła się prezentacja multimedialna na temat zdrowego odżywiania, którą przygotowały uczennice Gimnazjum w NWW, w ramach projektu realizowanego w swojej szkole (Karolina Gąsior, Karolina Rolirad, Miranda Gromadczuk i Natalia Warżała). Uczniowie zapoznali się z wartościami odżywczymi pokarmów, rolą witamin i soli mineralnych oraz skutkami nieprawidłowego odżywiania.

Obejrzeli albumy o tematyce prozdrowotnej. Odbyła się również degustacja owoców, bakalii, – orzechy, migdały itp. Uczestnicy prelekcji mogli sprawdzić zdobytą wiedzę rozwiązując krzyżówki, rebusy. Na najszybszego szaradzistę czekała nagroda główna – ananas. Słodki i soczysty owoc trafił do ucznia klasy IV b, Jakuba Ciupaka, któremu serdecznie gratulujemy.

Tekst: Renata Marciniak

skkt3.jpg